Moda, Uroda

W jaki sposób pozbyć się można lakieru na paznokciach

Większość pań ozdabia bardzo chętnie swoje paznokcie. Możliwości na to będzie co najmniej kilka. Bez przerwy dużą popularnością się cieszą rozmaite lakiery. Mają one tę zaletę, że są dostępne w niezliczonej liczbie kolorów i odcieni, a dodatkowo bez żadnego problemu je można samemu nałożyć w domu. Ostatnio coraz większa liczba pań decyduje się też na zrobienie paznokci hybrydowych, tutaj także możliwości kolorystyczne są nieograniczone, a prezentują się one naprawdę bardzo ładnie. O ile paznokcie hybrydowe nakleja się, ale też i zdejmuje w gabinetach kosmetycznych, to w przypadku lakieru można też sobie z nim poradzić samemu. Wystarczy w tym celu zakupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Całkiem niedawno jeszcze większość tego typu zmywaczy w swoim składzie zawierała aceton. Ta substancja radzi sobie bardzo skutecznie z dużą częścią lakierów, lecz ma dość agresywne działanie. W przypadku nieumiejętnego stosowania albo delikatniejszych paznokciach może nawet spowodować ich uszkodzenie, z tego też powodu trzeba tu mocno uważać. Jest oczywiście sporo sytuacji, gdy nie obejdzie się bez acetonu, lecz jeżeli tylko będzie możliwość, to jednak lepiej czymś innym go zastąpić.

Szczególnie że obecnie nie ma żadnych problemów z dostępnością do wielu dobrych zmywaczy, które nie zawierają w swoim składzie acetonu. Popularne są na przykład zmywacze opierające się na octanie butylu lub winylu, a jednak bezpieczeństwo ich stosowania jest dużo większe. Szukając zmywacza pasuje zwrócić uwagę na to, do czego chce się go wykorzystać.

Część takich zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera pielęgnacyjne związki, na przykład olejki czy wyciągi z roślin. Jeśli celem będzie jedynie pozbycie się lakieru, to bardzo dobrze się one w tej roli sprawdzą, gdyż dodatkowo odżywią i nawilżą płytkę. Lecz jeżeli będzie to przygotowanie pod manicure hybrydowy, to takich produktów jednak należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą tłustą warstwę, która utrudni przyklejenie hybrydy i może spowodować jej przypadkowe odpadnięcie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY