Dom, Ogród

Tapety 3D – czemu się cieszą taką popularnością

Jeszcze niedawno liczne osoby twierdziły, że klasyczne tapety powoli tracą popularność na rzecz jakiś innych materiałów wykończeniowych. Faktycznie w pewnej chwili tak było, Lecz dużo się zmieniło po wymyśleniu technologi druku fototapet. I nagle okazało się, że można mieć na ścianie praktycznie dowolne zdjęcie czy motyw, bez ograniczania się do nudnych wzorków czy jednolitego koloru.

Obecnie w firmach mających w ofercie takie produkty kupujący do wyboru mają od kilkuset tysięcy do czasem i paru milionów różnych wzorów, co oznacza że możliwości w tym względzie są praktycznie nieograniczone. Wśród nich zwiększająca się ilość to fototapety 3d, jakie z powodu swoich właściwości i wyglądu są bardzo chętnie wybierane. Zastosowane one mogą być w praktycznie każdym wnętrzu, może to być zarówno obszerny salon czy pokój, jak też wąski przedpokój czy kuchnia.

Dobierając w odpowiedni sposób motyw da się optycznie powiększyć pomieszczenie, nadać mu głębi i wyrazu, co byłoby niemożliwe przy innych metodach wykończenia. Metoda drukowania pozwala na realistyczne odwzorowanie kolorów i motywów, dzięki czemu wszystko będzie sprawiało realistyczne wrażenie. Aranżacyjne możliwości są bardzo duże. Tapety 3d naklejać można na pełną ścianę lub tylko jej niewielki fragment, wiele osób wybiera również kilka różnych wzorów, oddzielając w ten sposób poszczególne fragmenty pomieszczenia. Istotne będzie to, że przy prawidłowym wykonaniu kolory utrzymują się przez długie lata, i w tym czasie nie będzie potrzebna zmiana tapety.

Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać, że należy się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim ważne jest, aby dokładnie zmierzyć wszystkie ściany, na których fototapety mają być naklejane. Dostanie się je bowiem w formie przyciętych pasów, zgodnie z tym co podane zostało przy zamawianiu. Dużą uwagę zwrócić też należy przy klejeniu. Poszczególne paski przyklejać bowiem trzeba w odpowiednie kolejności, jednocześnie pilnując żeby precyzyjnie dopasować wzór.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY