Dom, Ogród

Czy warto dawać swoim zwierzętom suszony mniszek

Na polach i łąkach w naszym kraju rośnie wiele roślin, jakie przez wielu uważane są nawet za chwasty. Dokładnie tak właśnie często jest traktowany mniszek lekarski. Wielu osobom będzie się on kojarzył z białymi dmuchawcami, które tak bardzo lubią dzieci. Ale sporo osób niekoniecznie za nim przepada, gdyż z uwagi na to że szybko rośnie i ma rozgałęzione korzenie, to jest ciężki do pozbycia się. Ale z drugiej strony mniszek zjadany jest chętnie przez roślinożerne zwierzęta, gdyż dostarcza im wielu składników odżywczych.

Jak się jeszcze okazuje, z wielu zalet mniszka od dawna korzysta naturalna medycyna, gdyż roślina ta ma w sobie szereg minerałów, witamin i różnych czynnych substancji. Do tej ostatniej grupy zaliczyć można barwniki i flawonoidy, a z minerałów potas i żelazo. Ale susz z mniszka nadaje się też bardzo dobrze do tego, aby podawać go zwierzętom, i to nie jedynie takim które jedzą rośliny. Nadaje się bardzo dobrze on do suszenia, a z uwagi na to że jego występowanie jest powszechne, to praktycznie będzie mógł go każdy może go pozbierać i ususzyć. Rzecz jasna nie ma także żadnych problemów, żeby zakupić jakiś gotowy susz w jednym z internetowych sklepów. Jedynie trzeba zwrócić uwagę na to, żeby był on dobrej jakości.

Jeżeli będzie chodzić o oddziaływanie mniszka na zwierzęta, to wymienić tu można parę rzeczy. Po pierwsze dzięki wspominanym witaminom i składnikom mineralnym pozytywnie wpływa on na zwiększenie odporności, w dłuższej perspektywie czasu chroniąc przed różnymi chorobami i schorzeniami. Ta cenna roślina ma oczyszczające właściwości, dzięki czemu podawanie jej do pożywienia będzie oczyszczało z różnych toksyn i szkodliwych substancji. Z pewnością warto go dawać zwierzakom, jakie mają różnego rodzaju kłopoty z działaniem układu pokarmowego, gdyż reguluje on trawienne procesy. Ale też i starszym osobnikom, ponieważ pozytywnie wpływa na kości i stawy, pozwalając je utrzymać w dobrym stanie. Niektóre substancje znajdujące się w mniszku mają przeciwzapalne i przeciwutleniające właściwości, a na przykład pomaga w utrzymaniu ładnej sierści.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY