ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Moda, Uroda

Tablice edukacyjne – dlaczego pomagają w rozwoju dziecka

Dzieci poznają świat różnymi sposobami, a jeden z nich to eksperymenty ze wszystkim, co znajdzie się w zasięgu ich rączek. Dlatego też w pierwszych latach należy bardzo uważać na to, co się zostawia na widoku, ponieważ każda rzecz może zostać zabawką. Ale w tym rozwoju można w bezpieczny sposób pomóc, dając maluchom jakieś ciekawe zabawki edukacyjne, które nie tylko zapewnią długie godziny zabawy, ale też pomogą w rozwoju zdolności manualnych.

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się przeróżne tablice sensoryczne. Z takich tablic korzystać już mogą nawet niemowlaki w okolicach roku, a i pięciolatki na pewno się nią nie znudzą. Producenci dają szeroki wybór takich tablic, różnią się one zarówno wielkością, jak też zamontowanymi elementami. Zaleca się generalnie, żeby ilość tych elementów nie była większa niż dwadzieścia, ponieważ wtedy tablica edukacyjna dla dzieci najlepiej będzie wykorzystana przez małych odkrywców świata.

Duże znaczenie dla wartości edukacyjnych i poznawczych mają przymocowane elementy, a tu jest naprawdę dużo możliwości. Świetnie sprawdzają się najróżniejsze zębatki, jakimi można kręcić ile się chce, ale też zatrzaski, przełączniki i suwaki. Postawić również warto na przedmioty emitujące jakieś dźwięki, choć w ich przypadku rodzice będą musieli uzbroić się w sporo cierpliwości. Porządnie wykonana tablica manualna zapewni dziecku mnóstwo godzin rewelacyjnej zabawy, lecz, co ważniejsze, bardzo dobrze stymulować także będzie zmysły.

Przesuwanie przełączników, kręcenie zębatkami to świetny sposób na przyspieszenie rozwoju motorycznego kilkulatka i poprawę jego ruchowej koordynacji. Rozmaite bodźce korzystnie wpływają na rozwój mózgu, a także poprawę wyobraźni i umiejętności poszukiwania rozwiązań. Tego typu tablice edukacyjne będą służyły jako świetna zabawka przez parę lat, i na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Wybierając tablicę edukacyjną trzeba tylko zwrócić uwagę na wykonanie, ponieważ odpowiednie bezpieczeństwo w przypadku małych dzieci jest kluczowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY