ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Sauna w swoim domu – czy warto się na nią decydować

O tym, jak dużo zalet ma saunowanie, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Świetnie o tym wiedzą mieszkańcy Skandynawii, którzy dzięki regularnemu korzystaniu z saun od dawna się cieszą świetnym zdrowiem i kondycją. W naszym kraju w wielu miejscach skorzystać można z mokrych lub suchych saun, lecz przeważnie wiązać się to będzie z większą lub mniejszą wycieczką. Ale jeśli ktoś będzie mógł przeznaczyć jakieś nieduże pomieszczenie w swoim domu, to pomyśleć może o tym, żeby taką saunę mieć u siebie.

Jak się okazuje nie jest to wcale kosztowna sprawa, bo całość zamyka się przeważnie w kilkunastu tysiącach złotych, a praktycznie wszystkie prace wykona się zaledwie w jedno popołudnie. Na naszym rynku funkcjonuje sporo firm oferujących sauny na wymiar, co umożliwia dopasowanie wszystkiego do swoich oczekiwań. Przede wszystkim trzeba w swoim domu wydzielić na saunę jakieś pomieszczenie. Musi być ono dobrze zaizolowane, aby niepotrzebnie nie tracić ciepła. Ogrzewanie wnętrza wykonać można na dwa sposoby.

Typowe sauny są opalane drewnem, jednak ostatnio coraz większą popularność zdobywają piece do saun elektryczne. Dają one dużo więcej wygody, ponieważ nie trzeba pilnować tego, żeby palenisko cały czas się paliło. Oczywiście trzeba też będzie pomyśleć o odpowiednich akcesoriach, które pozwolą w pełni się cieszyć pobytem w środku. Z pewnością przyda się termometr i higrometr, ale też można pomyśleć o wiaderku na wodę i czerpaku. Akcesoria takie zakupić można odwiedzając jakiś sprawdzony sauny sklep i składając tam zamówienie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY