Dom, Ogród

O jakich rzeczach należy pamiętać przy zakupie listew przypodłogowych

Jeśli ktoś planuje położyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też musi o kupnie listew przypodłogowych. Listwy takie spełniają kilka istotnych zadań, i warto dopilnować tego, żeby je możliwie jak najlepiej dobrać. W pierwszej kolejności chronią one podłogę na końcach przed mechanicznymi uszkodzeniami. Jednocześnie zapewniają też elegancki, łatwy wygląd, zakrywając puste przestrzenie, konieczne do zostawienia podczas kładzeniu podłogi. Dodatkowo dzięki swojej budowie można w nich łatwo schować różne przewody i kable, na przykład do internetu czy telewizji.

Listwy są dostępne w paru wysokościach, oraz dużej liczbie wzorów i kolorów. Większość osób dobiera listwy dopasowując je kolorystycznie do ścian i podłogi. Ale są też tacy właściciele domów i mieszkań, którzy decydują się na większe kontrasty, jakie również przy odpowiednim dobraniu bardzo ładnie się prezentują. Listwy dobierać także można do koloru drzwi, jest to także chętnie wybierane rozwiązanie. Istotną rzeczą podczas doboru listew jest ich wysokość, a ta w dużym stopniu zależeć będzie od rozmiaru wnętrza. W przypadku małych pomieszczeń najlepiej się sprawdzają listwy o wysokości do 6 cm, natomiast w przypadku większych wnętrz można pomyśleć o modelach posiadających nawet 10 cm wysokości. Dla wyglądu optycznego istotne jest również dopasowanie koloru do ściany i podłogi, trzeba to także uwzględnić przy wyborze.

Aktualnie listwy produkowane są z kilku rodzajów materiałów, które się od siebie różnią wyglądem oraz ceną. Cały czas dużym zainteresowaniem się cieszy naturalne drewno, dające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci często wybierają także listy wykonane z MDF, są one dostępne w dużej liczbie motywów i kolorów. Bogata kolorystyka to także ważna zaleta listew zrobionych z PCV, które są najtańszym rozwiązaniem. Jeśli ktoś będzie szukał tego typu listew, to ma parę możliwości do dyspozycji, jedną z nich jest podanie w wyszukiwarce hasła cieniowane listwy MDF i przejrzenie zwróconych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY