ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Jakim sposobem pielęgnować wrzosy i azalie?

Do roślin wrzosowatych zaliczamy różaneczniki, wrzosy, wrzośce oraz azalie. Te pierwsze są dekoracja naszych skwerów późną wiosną. Wrzosy natomiast są symbolem jesieni. Są one dosyć wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin żądają półcienistego oraz spokojnego. Muszą być osłonięte od przeciągów oraz silnych wiatrów, które im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, warto to sprawić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego oraz systematycznego podlewania. Aby woda nie wyparowywała za ekspresowo, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową lub torfem. Będzie to też chroniło roślinę przed poniektórymi chorobami. Różaneczniki są roślinami nadzwyczaj wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak oraz na zanieczyszczenia środowiska. Należy przyzwoicie wybrać miejsce, w jakim je posadzimy.

Bez jakichkolwiek zahamowań trzeba im dostarczać składników odżywczych z grupy makro oraz mikroelementów. Na zimę obowiązkowo należy je asekurować przed zmarznięciem i należy zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Więcej o wrzosach na wrzosy. Kwiaty cebulowe kwitną już przedwczesną wiosną, są trwalsze i o wiele bardziej odporne na zmiany temperatur niż inne rośliny. Ich pielęgnacja żąda sporo pracy, lecz rezultat na pewno jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z jakich latem wyrosną śliczne kwiaty.

Zanim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich rozmieszczenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy pragnęli wykopać cebulki. Solidny pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny rozkwitają później, więc kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe i kolorowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY