Inne

Jakie zalety i wady posiadają ubrania uszyte z prawdziwego jedwabiu

Atłasy i koronki to odwieczny atrybut kobiecości. Obie te tkaniny są naprawdę subtelne i zmysłowe. Znakomita większość kobiet lubi dotyk śliskiego materiału, delikatnie połyskującego w świetle i miękko spływającego po ciele. Jedwab ma tę niepodrabialną właściwość, że podczas kontaktu z odkrytą skórą daje odczucie chłodu. Dlatego od lat jest jednym z cenniejszych materiałów odzieżowych.

Idealnie się sprawdza latem. Szyje się z niego seksowne krótkie sukienki, zalotnie falujące przy chodzeniu. Nadaje się też bardzo dobrze na długie, ultrakobiece suknie, nadające się na wielką galę czy imprezę firmową. Miękkie fale, lekko spływające po ciele poruszają się zmysłowo wraz z każdym krokiem. Podkreślają bardzo dobrze grację kobiecej sylwetki. Na pewno kreacja uszyta z tej tkaniny nie zostanie niedostrzeżona. Jest jednak jeden problem, prawdziwy jedwab jest dość drogim materiałem. Dodatkowym utrudnieniem będzie też to, że ta tkanina bardzo się mnie.

Dlatego stosunkowo rzadko można spotkać zwykłe ubrania uszyte w całości z naturalnego jedwabiu. Jednak naprawdę warto poznać ten materiał, chociażby w najmniejszym wydaniu. Nawet tak drobny drobiazg, jak apaszka jedwab czy jedwabna gumka do włosów często sprawią, że jakaś kobieta będzie się mogła wyjątkowo poczuć. Dotyk tego materiału to dotyk wyjątkowego luksusu. Doskonałym zamiennikiem okazuje się satyna. Dzięki podobnej połyskliwości i delikatności nazywana jest także sztucznym jedwabiem. Przede wszystkim z tego powodu, że jest tak samo lejąca jak jedwab i podobnie układa się na ciele.

Satyna także jest delikatna i wygodna do noszenia. Jest oczywiście sporo tańsza od jedwabiu. Jej minusem jednak jest mniejsza odporność na uszkodzenia. Lecz przeważnie się z niej szyje eleganckie elementy odzieży oraz piżamy czy pościel. Delikatny splot chłodzi podobnie jak naturalny jedwab. Jest także wygodna w noszeniu i tak samo przewiewna. Elegancka i lekka pościel lub satynowa piżama to wspaniałe rozwiązanie w cieplejsze dni lata. Daje sporo ochłody i doskonale sprawdza się podczas długich nocy spędzonych w wygodnym łóżku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY