Inne

Jak najlepiej się zabrać za sprzedanie kamienicy

Sprzedaż kamienicy czy budynku wielorodzinnego to zupełnie inne wyzwanie niż sprzedaż normalnego domu albo mieszkania, i to z wielu różnych powodów. Po pierwsze mowa tu jest o zupełnie innych kwotach, gdyż niejednokrotnie takie sprzedaże dotyczą powyżej kilkunastu milionów. To automatycznie znacząco zmniejsza ilość ewentualnych kupców, gdyż z reguły to będą inwestorzy planujący potem na takiej nieruchomości zarobić. W wielu przypadkach dochodzi jeszcze mocno skomplikowany prawny status, związany na przykład z tym że budynek ma wielu właścicieli, którzy muszą w jakiś sposób się porozumieć.

Dlatego też jeśli ktoś dysponuje taką nieruchomością i planuje wystawić do sprzedaży, to zdecydowanie powinien to zrobić przy wsparciu jakieś profesjonalnej firmy. Ze znalezieniem takiej firmy raczej nie będzie dużych problemów, starczy w wyszukiwarce podać słowa kamienice katowice i przeglądnąć zwrócone strony. Część takich firm działa wyłącznie w jakimś określonym regionie, lecz są też takie, które działają w całym kraju. Za współpracą z jedną z takich firm przemawia parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim jeżeli się one wyspecjalizowały w sprzedaży wielorodzinnych budynków, kamienic czy biurowców, to mają duże rozeznanie na rynku i doświadczenie.

Są w stanie między innymi zająć się wszystkimi formalnościami wiążącymi się z przygotowaniem budynku do sprzedaży, nawet wówczas gdy się pojawią jakieś prawne problemy. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a tym bardziej umiejętności, a jakieś pomyłki opóźnić mogą cały proces albo go wręcz przerwać. Z tego też powodu zatrudnienie do tego profesjonalistów jest bardzo korzystne, gdyż odpadnie wiele pracy nad przygotowaniem potrzebnej dokumentacji. Wyspecjalizowane agencje także mają znacznie więcej możliwości na dotarcie do potencjalnych klientów. Nie tylko poprzez reklamę w prasie branżowej i internecie, ale również przez swoje kontakty, jakie akurat w takim biznesie są bardzo pożądane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY