Inne

Dlaczego muzyka disco polo bez przerwy się cieszy takim zainteresowaniem

Wiele osób od lat się zastanawia, skąd bierze się tak duży fenomen muzyki disco polo. Bardzo prosta, rytmiczna muzyka, tworzona głównie na syntezatorach, tak samo nieskomplikowane i proste teksty to w teorii nie jest metoda na przeboje, jakich będzie słuchać cała Polska. A jednak tak właśnie jest od kilku dekad, i nic nie wskazuje aby w bliskiej przyszłości miało się coś zmienić w tym temacie.

Jak pokazują statystyki, disco polo jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów muzyki, sporo więcej niż pół ankietowanych przyznaje się do tego, że taka muzyka po prostu im się podoba. I co ciekawe, będzie to dotyczyło to nie tylko niewielkich miejscowości, z którym się ona przede wszystkim kojarzy. Także w największych miastach ma ona swoich zwolenników, a na koncertach bawią się niejednokrotnie setki osób.

A pomimo że nie widać tego tak bardzo, to rozmaitych koncertów w ciągu roku się odbywa bardzo duża liczba. Zespoły i artyści dużo się udzielają w tej kwestii, największe gwiazdy dają nawet dwa koncerty na dzień, co jest niemałym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. To ma przełożenie na ich dochody, pomimo że nie chwalą się tym powszechnie, to widać jednak że im się całkiem nieźle finansowo powodzi. Początki tego muzycznego fenomenu miały miejsce w latach 8o-tych ubiegłego wieku, to wtedy bowiem powstawać zaczęły pierwsze profesjonalne zespoły.

Sporo one czerpały od zespołów zagranicznych, nawiązując do ludowych i weselnych piosenek, a równocześnie do rytmicznej dyskotekowej muzyki. I ta nieskomplikowana, lecz skoczna i rytmiczna formuła, teksty mówiące o codziennych sprawach sprawiły, że disco polo stało się tak popularne. I ta popularność jest w dalszym ciągu, o czym można się przekonać, jeśli ktoś się bardziej zagłębi w temat. Sporo na temat tego, co się obecnie dzieje, można znaleźć na przykład na stronie teledyski disco polo. Premiery nowych piosenek i utworów, ciekawostki z życia artystów oraz rzecz jasna liczne teledyski disco polo to tylko wybrane zagadnienia, z jakimi można się tam zaznajomić.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY