ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Nieruchomości

W jakich rozwiązaniach sprawdzają się napędy z silnikiem i motoreduktory

Urządzenia mechaniczne najczęściej wymagają do swojej pracy jakiegoś napędu. W klasycznych rozwiązaniach będą to elektryczne silniki Promotor, jakie w połączeniu z odpowiednio dobraną przekładnią zębatą sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Napędy silnikowe są bardzo popularne, możliwości jeśli chodzi o ich zastosowanie są ogromne, lecz w wielu przypadkach projektanci zaczynają sięgać po inne rozwiązania. Jedno z ciekawszych to Łożyska izolowane elektrycznie, które w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami mają liczne zalety. Przeciętny motoreduktor składa się z elektrycznego napędu i kompaktowej przekładni mechanicznej.

Przez to, że całość jest umieszczona w jednej obudowie, to zajmuje znacznie mniej miejsca, a oprócz tego nie ma potrzeby projektowania samej przekładni. Motoreduktory są dostępne w dużej ilości rodzajów, różniących się obrotową prędkością, pozycją pracy czy momentem obrotowym. Dzięki temu przy projektowaniu można dobrać jeden z wielu dostępnych w katalogach, co znacznie usprawnia cały proces.

Rzecz jasna motoreduktor promotor w pewnych zastosowaniach nie będzie się sprawdzał, na przykład przy przenoszeniu dużej mocy czy dużej prędkości obrotowej, wówczas rozwiązania tradycyjne będą jednak lepsze. Spora ilość modeli motoreduktorów przeznaczonych jest do pracy w trudniejszych warunkach. Wtedy będą one na przykład posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub też inne elementy, jakie na taką pracę pozwolą, bez ryzyka uszkodzenia całego podzespołu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY