ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Inne

Ubezpieczenie wynajętego samochodu – to musisz wiedzieć

Przed podpisaniem każdej umowy, trzeba obowiązkowo ją dogłębnie przeczytać oraz przeanalizować pod kątem stosownych zapisów. Ta norma dotyczy także umowy w sprawie wypożyczenia samochodu z wypożyczalni wozów. Nie wolno ograniczać się wyłącznie do zapisów połączonych z ceną wypożyczenia samochodu, lecz jednocześnie sprawić dogłębne warunki opłaty za usługę wypożyczenia, a również rozpatrzyć warunki ubezpieczenia samochodu.

Zwłaszcza należy zwrócić uwagę na zapisy dotyczące ewentualnej odpowiedzialności osoby korzystającej z auta w przypadku jego uszkodzenia czy też zniszczenia w wyniku uczestnictwa w kolizji bądź też wypadku drogowym. Ważne są także warunki ubezpieczenia, jakie zezwalają na możliwość skorzystania z pomocy drogowej w przypadku awarii samochodu.

Najlepszą opcją jest zapis, zgodnie z jakim osobie wynajmującej przysługuje ubezpieczenie, zgodnie z jakim przypadku awarii samochodu firma ubezpieczeniowa dostarcza natychmiast inny pojazd zastępczy – tak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów Radom. W co niektórych wypożyczalniach osobom korzystającym z wypożyczenia samochodu zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, przy czym z reguły opcja ta jest dobrowolna a nie obowiązkowa.

Zwłaszcza dotyczy to możliwości ubezpieczenia od efektów nieradosnych wypadków drogowych. W takim wypadku najprawdopodobniej ubezpieczenie wozu nie przewiduje nadzwyczajnej ochrony osoby kierującej i pasażerów. Zanim jednak kontrahent wypożyczalni podejmie decyzję o wykupieniu pobocznej polisy ubezpieczeniowej, powinien wpierw spowodować warunki swojego ubezpieczenia prywatnego, bowiem część z nich ma ponadprogramowe opcje ubezpieczenia na wypadek efektów zdarzeń drogowych. W takich sytuacjach nie ma potrzeby wydatkowania akcesoryjnych pieniędzy do dublowanie posiadanego ubezpieczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY