ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Nieruchomości

Neony LED – jakie mają zalety i czemu stały się tak popularne

{Mało osób jest świadomych, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bowiem pierwsze zaczęły się pojawiać już około 1906 roku. Tak więc widać, że reklama neonowa ma wieloletnią historię, która tak naprawdę cały czas trwa. Typowe neony są wykonywane z rurek ze szkła wypełnionych mieszanką różnych gazów. W zależności od tego, jaki był skład tej mieszaniny, to otrzymywano różne kolory światła. Takie neony na ścianę czy też montowane na dachach i konstrukcjach z pewnością robią duże wrażenie, ale mają parę istotnych minusów. Przede wszystkim ich produkcja jest bardzo pracochłonna, a oprócz tego ze względu na wykorzystanie nie mają one dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku jakiejś awarii czy uszkodzenia najczęściej takiego elementu nie dawało się naprawić, tylko trzeba było zrobić zastępczy. Z tego też powodu mogłoby się wydawać, że taki reklamowy nośnik powoli zniknie z naszego krajobrazu, gdy na rynku się pojawiła technologia ledowa. Ledowe diody jako źródło oświetlenia wdarły się przebojem kilkanaście lat temu, wypierając praktycznie zupełnie standardowe rozwiązania, również na reklamowym rynku. I w pewnym momencie się okazało, że neony na ścianę stanowią świetną alternatywę dla klasycznego neonu, dając nieznane dotychczas możliwości w zakresie projektowania.

Po pierwsze są one robione z mocnych tworzyw sztucznych, dzięki czemu napis ledowy przykręcony na ścianie bez większych problemów wytrzyma wiele lat w warunkach zewnętrznych. Kolejną ich zaletą jest niska energetyczność, co przy aktualnych cenach prądu i trosce o przyrodę jest niezwykle ważne. Klienci na pewno docenią też nieograniczone w zasadzie możliwości w zakresie kształtów i kolorów.

Tworzywo sztuczne znacznie łatwiej się formuje niż szklane rurki, dzięki czemu każdy zrobić sobie może neon na zamówienie dokładnie taki, jakiego będzie potrzebował. A możliwości wykorzystania takich neonów są ogromne. Zrobić z nich można różnego rodzaju szyldy z napisami, logo czy symbolami, lecz również duże, informacyjne napisy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY