ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Jak wybrać odpowiednią maszynę do cięcia styroduru

Firmy które się zajmują remontowymi pracami korzystają bardzo często ze styropianu, który niejednokrotnie trzeba docinać do odpowiedniego rozmiaru. Rzecz jasna można to zrobić jakąś piłką lub nożem, ale przy codziennej pracy zajmie to na pewno sporo czasu. Z tego też powodu lepszą opcją na pewno będzie jakaś dobra maszyna do cięcia styropianu, która pozwoli szybko i sprawnie realizować te prace.

Podczas wyboru takiej maszyny należy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Po pierwsze powinno być ono trwałe i solidne, bo skutecznie musi pracować w różnych warunkach. Istotna także będzie łatwość i prostota obsługi, tak żeby cięcie styroduru realizować mogły osoby które nie mają dużego doświadczenia w takich pracach.

Jeżeli chodzi o techniczne parametry, to tu należy zwrócić swoją uwagę na maksymalną szerokość cięcia, ponieważ w różnych modelach różnie to wygląda. Dobra gilotyna do cięcia styropianu posiadać także będzie możliwość przecinania płyty styropianowej w poziomie. Jest to bardzo praktyczna funkcjonalność, bowiem wtedy można przygotowywać warstwy ocieplenia dokładnie o takiej grubości, jak będzie to potrzebne.

Sprawdzone urządzenia tego typu nie powinny obsługiwać mniej niż 26 cm, bo wówczas stosować je będzie można do praktycznie wszystkich płyt jakie występują w sprzedaży. Zastanawiając się nad kupnem takiego sprzętu należy także zwrócić swoją uwagę na ogólną dostępność części zamiennych i akcesoriów. Wówczas nawet jeśli do zmiany będzie drut oporowy lub inne części, to bez żadnego problemu będzie można wszystko zakupić bez niepotrzebnych przestojów w pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY