ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Inne

Istota wiadomości w internecie – gdzie wypatrywać?

W dwudziestym pierwszym wieku nie można lekceważyć żadnej wiadomości. Nawet pozornie błahe wiadomości są w stanie posiadać wpływ na nasze życie. Wypada dorównać kroku światu oraz być na bieżącą w niemalże każdej dziedzinie. Konflikty polityczne, odkrycia leczenia, eksploracja kosmosu, codziennie słuchamy o czymś nowym. Radio oraz telewizja informują nas jak możemy wpłynąć na przyszłość naszą idealną i następnych pokoleń.

W tej chwili dostęp do wiadomości jest niesłychanie bezproblemowy. Ogólnodostępny Internet, w którym znajdziemy fakty ukazywane na bieżąco. Możemy na żywo obejrzeć ważne zdarzenie na drugim końcu globu.

Telewizja też migiem przekazuje informacje o najistotniejszych wydarzeniach. Możemy również wybierać pośród kanałów tematycznych, traktujących o historii, naturze czy naukach ścisłych – znacznie więcej na https://www.mocwiedzy.com. Ma okazję wydawać się to dziwaczne, lecz nie we wszystkich krajach ludzie mają tak swobodny dostęp do wiadomości. W Korei witryny internetowe są cenzurowane. Przy skomplikowanym dostępie do informacji, czujemy się jak odcięci od świata.

Wskutek tego gigantyczne oburzenie budzi napomknięta wcześniej sprawa cenzury. Władze Korei cenzurują wszystko, gazety, telewizję, radio. Nie pozwalają swoim obywatelom na uzyskiwanie wiadomości z zagranicy lub np. o faktycznym stanie gospodarki państwa. Wiadomości emitowane przez władze są zazwyczaj fałszywe. My zaś, mając swobodny dostęp do środków przekazu sami decydujemy, co uznajemy za prawdziwe informacje, a w co nie wierzymy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY