Inne

Google analytics 4 – jakie zalety niesie wdrożenie tych narzędzi

Internet zyskał ogromną popularność w zakresie prowadzenia biznesu, szczególnie dotyczy to coraz mocniej rozwijającego się handlu. Jednak zaplanowanie w odpowiedni sposób działań wcale łatwe nie jest w obliczu dużej konkurencji, z tego też powodu są do tego potrzebne dokładne dane. A te uzyskać chociażby można z różnego rodzaju narzędzi analitycznych, w wśród których od wielu lat najpopularniejsze jest google analytics. Jakiś czas temu udostępniona została zupełnie nowa odsłona tego narzędzia, opierająca się na całkiem nowym podejściu i dająca możliwości, jakie jeszcze nie były znane.

Osoby przyzwyczajone do dotychczasowej wersji z pewnością mogą się zaskoczyć już po obejrzeniu panelu do administracji, jaki gruntownie przebudowano. Dużo dotychczasowych raportów zostało wyłączonych lub przeniesionych w inne miejsce, a w zamian jest kilka nowych. Lecz znacznie więcej nowości jest jeżeli chodzi o samo podejście do analizowanych danych. Google analytics 4 ebook zamiast odsłon wykorzystuje zdarzenia, co daje dużo więcej niezależności, a równocześnie umożliwia śledzenie na wielu urządzeniach i platformach. Co ważne, będzie to dotyczyło zarówno klasycznych internetowych stron, jak też aplikacji, które są coraz powszechniej stosowane. Dzięki temu każdy użytkownik może być analizowany całościowo bez względu na to, gdzie się loguje i na jakim urządzeniu, co daje nieporównywalne możliwości dla specjalistów zajmujących się marketingiem i promocją.

Dużym wsparciem dla wielu posiadaczy sklepów jest również przewidywanie zachowań użytkowników, można oszacować przykładowo prawdopodobieństwa zakupu i odejścia, i w nawiązaniu do tego klasyfikować klientów. W związku z tym że to narzędzie jest zupełnie nowe i niezależne od starego, to niezbędne będzie jego uruchomienie i wdrożenie. Jeżeli kogoś interesować będzie google analytics 4 ebook, to jeżeli dysponuje odpowiednią wiedzą, to zająć się tym może sam. Szczególnie że wiadomości w tym temacie nie brakuje, dużo ciekawych znajdzie się na przykład na stronie https://clickflow.pl/google-analytics-4/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY