ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Fryzura na ślubowanie i makijaż – jak wyglądać cudownie na własnym ślubie?

Zabobony ślubne są to te wszelkie ceremoniały jakich trzymają się pokolenia aby mieć szczęście w życiu. Trwa to do dziś, ponieważ dużo osób wierzy że jeżeli będzie się trzymało tych reguł to oraz małżeństwo będzie długo istnieć. Jednym z przesądów na które zwraca się uwagę jest kwestia ubioru. Tu dotyczy to głównie panien młodych. W większości wypadków mówi się że powinna ona mieć w swoim ubiorze coś starego, coś pożyczonego, coś oryginalnego oraz coś niebieskiego. Takie wierzenia głównie mówią o tym że panna młoda wstępuje w nowy związek oraz innowacyjne życie co ma jej przynieść tylko szczęście – najpiekniejszapannamloda.pl. Zabobonem ślubnym jest też to że do buta wkłada się pieniążek który ma przynieść obfitość płatnicza. Jest jeszcze parę przesądów które ujawniają się w rozmaitych rejonach kraju całkiem inaczej.

Tu może należeć przesąd dotyczący picia na wejściu trunku. Są to szkła w z wódką oraz mają się oba rozbić lub też oba nie rozbić kiedy są rzucane za siebie przez parę młodą. Jeśli tylko jeden z nich się rozbije wtedy małżeństwo takie wyczekują trudne dni bądź rozejście. Przysięga małżeńska jest to typ ślubowania jaki składają sobie mąż i żona w trakcie uroczystości weselnej. Wszystko odbywa się przy obecności świadków i przybyłych gości. Tradycja jest że najpierw ksiądz wypowiada dane słowa a po nim para młodziutka pojedynczo powtarza. Przysięga małżeńska mówi w głównej mierze o tym że mąż i żona mają obopólnie się kochać, respektować, trwać przy sobie i być ze sobą bez względu na okoliczności oraz do zwieńczenia życia.

Niewiele jest par jakie pamiętają jeszcze przysięgę małżeńską wskutek tego po paru latach można ją odnowić. Przysięga małżeńska jest wypowiadana w oczy małżonka oraz ręce pary młodej są zawinięte w kościelny szal. To jest znak powagi danej sytuacji i tego że są to święte słowa. Tu również nie da się zataić swoich emocji, a w głównej mierze ekscytacje które cały czas się czuje. Przyrzeczenie małżeńska jest to jeden z ważniejszych elementów jakie pozostają w pamięci każdego kto przybył na ślub. Nieraz także młodzi przygotują się do tej chwili poprzez próby jakie odbywają w kościele.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY