ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Czy w sieci internetowej można znaleźć prawdziwe informacje

Twórcy internetowej sieci z pewnością nie wiedzieli, w którą stronę to wszystko się rozwinie. Nikt z nich nie przypuszczał, że po kilkudziesięciu latach od pierwszego wysłanego maila świat nie da racy funkcjonować bez powszechnego dostępu do sieci. Bo na internecie w bardzo dużym stopniu jest oparty biznes, za pomocą zaawansowanych portali można kupować, oglądać filmy czy zarządzać swoimi pieniędzmi. Lecz niezwykle istotna jest również rola informacyjna, jaką współczesny internet może zaoferować. I dotyczy to w zasadzie wszystkich obszarów życia, począwszy od bieżących informacji z kraju i ze świata, a kończąc na wyspecjalizowanej wiedzy.

W praktyce stronę internetową może założyć każdy, i każdy tam może umieszczać prawie wszystko, co będzie chciał. Prawie jedynie oznacza, że niedozwolone jest prezentowanie niezgodnych z prawem treści, na przykład obrażających kogoś albo namawiających do przemocy. Lecz jeżeli właściciel umieści coś, co jednak niekoniecznie jest prawdą, lecz nie podchodzi pod żaden paragraf, to wówczas zgodnie z obowiązującym prawem nic mu nie można zrobić. Z tego też powodu szukając różnych informacji w sieci bardzo ważne jest, aby nie wierzyć jednak bezkrytycznie temu, co się znajdzie. Zawsze bowiem jest ryzyko, że to, co ktoś napisał nie do końca jedna ma pokrycie w rzeczywistości.

Albo poprzez niewiedzę twórcy, albo przez jego świadome działanie. Blogi czy portale społecznościowe są świetnym narzędziem na to, żeby zarazić członków społeczeństwa swoimi poglądami i opiniami. I jeżeli ktoś to umie odpowiednio wykorzystać, to takim sposobem może zmanipulować niejedną osobę. Często są to działania bardzo subtelne, poparte szeroką wiedzą psychologiczną, i niestety nierzadko stoją za tym nawet rządy niektórych krajów. Dlatego też poszukując różnych informacji w internecie warto sięgnąć po pewne, sprawdzone miejsca, takie jak na przykład https://www.efektywnezarzadzaniebiznesem.info/. Przy nich można być pewnym, że wszystko co tam opublikowano jest merytoryczne i prawdziwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY